AMA

dirilten lezizceset Haziran 24, 2018
AMA

suyun derinliklerinde ne bekler bizi. onun içinde neden kendimizi arınmış ve tazelenmiş hissederiz. bütün bu fiziksel bütünlüğümüze rağmen bedenimizin yarısının oluşmasına sebep verir. Su. Onun derinliği uzay boşluğunda bir yürüyüşü hatırlatır, sakin ama yoğun. hareket halinde olmayı seven bir kadın suyun derinliklerinde ne kadar kıpırtısız durabilir. Durur evet. Ama bir süre sonra Dansı hatırlar. Bir süre sonra hareketin ritmine bırakır kendini. Havuz. Beden. Zihin. Deniz ve okyanusun sonsuzluk talebi varsa da havuz bir içe dönüşü haykırır. bir kendi kendine olma durumu. ileri atılma ve geriye dönme. savrulma ve bekleyiş. kendini tekrar eden kollar ve bacaklar. suyun içinde dalgalanma. Yaşamın içine dalış. Kendi başına bir oyun. Işığın suyun içinde kırılmasına izin verirseniz, bütün kötülüğü parçalamanız mümkün olur. Huzur istemek bir şımarıklık değil. Suyun kıtaları bölmesi. Suyun bedenimizi bölmesi. Birbirine benzer şeyler. Fiziksel bedenimizin dışına taşma isteği. Rüyalarda yolculukta gürültüyü ortadan kaldırırız. Oksijene olan bağımlılığımız. Yaşama tutunmamız gerektiğini hatırlatır. Yükselmek. Suyun derinliğinden yukarıla doğru kusursuz bir sıçrayız. Yaşam bizi şaşırtır. Suyun bizi sahiplenmesi ışığın parıltısını anlamamızı kolaylaştırır. Şimdi gözlerinizi çevirin ekrana. İzleyin. Dinleyin. Konuşmayın. Bir dans başlayacak, okyanusun ötesindeki kız havuza girdiğinde. Yağmurun altında ıslandık ve ilk kez suyun altında öpüştük. Nefessiz kaldık. Ama canlı.

tus ojos son la puerta de la vida para mi. No es?

anlam üçüncü sırada dedi, Love B, önem dedi. Saklamak istedi bir gün yanında onu. Sonra da özgür bırakıp paylaşmak. Onu anladı. Bir gecenin sabaha bağlandığı anda yazdı ona söylediklerini.

Hep hayatimda ol.

Ne sekilde oldugunun bir onemi yok. Bir form bulmamiza da gerek yok aslinda. Yada bir kalibin icinde de sinirsiz ozgurlugune saglayabilirsin kendine.

Gozlerini kapatiyorsun ve oradasin. Yagmur taneleri tenine degince dans basliyor. Damlalarin dansi. Sensizlikte yukari cikiyorum gunesi gorme umuduyla. Sonra sinirlari belli bir kabin icinde oldugumu hatirliyorum. Zihnimde hayalini kuruyorum ve sana ulasiyorum. Beni etkilemeyi bugun de basardin. Her zaman hic beklemedigim o anda. Burada. Damlaciklarin arasinda. Aksam cökerken kuzey kitasina tenimden siyiriyorum islak esyalari. Asiyorum bir kenara. Icimde benim bile bilmedigim bir noktaya baski yapiyor pianonun tuslari ve sen yine bilinmeze dokunuyorsun. Boslukta bulusuyoruz seninle. Ruhumuz bir bosluk ve biz her gece seninle orada bulusuruz kitalar arasi seyahatlerde. Bir damla suzulur sag yanagimdan once asagi. Sonra elim onu kenara iter yazmaya engel olmasin diye.

Tanrim bu cok guzel. Cok mavi. Isik ve Ruh. Sen ve karanlik. Salinim ve serbest dusus.

Hayir bitmedi.

Her hikayenin bir sonu olur. Siz hic yarim kalan bir hikaye duydunuz mu?

Berbat bile olsa bir son hep bekler orada sizi.

Sonra yuzeye cikarsin.

Soluksuz kalirsin AMA.

Love B.

 

bi bak istersen

bir iz bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.