AMA

dirilten lezizceset
AMA

suyun derinliklerinde ne bekler bizi. onun içinde neden kendimizi arınmış ve tazelenmiş hissederiz. bütün bu fiziksel bütünlüğümüze rağmen bedenimizin yarısının oluşmasına sebep verir. Su. Onun derinliği uzay boşluğunda bir yürüyüşü hatırlatır, sakin ama yoğun. hareket halinde olmayı seven bir kadın suyun derinliklerinde ne kadar kıpırtısız durabilir. Durur evet. Ama bir süre sonra Dansı hatırlar. Bir süre sonra hareketin ritmine bırakır kendini. Havuz. Beden. Zihin. Deniz ve okyanusun sonsuzluk talebi varsa da havuz bir içe dönüşü haykırır. bir kendi kendine olma durumu. ileri atılma ve geriye dönme. savrulma ve bekleyiş. kendini tekrar eden kollar ve bacaklar. suyun içinde dalgalanma. Yaşamın içine dalış. Kendi başına bir oyun. Işığın suyun içinde kırılmasına izin verirseniz, bütün kötülüğü parçalamanız mümkün olur. Huzur istemek bir şımarıklık değil. Suyun kıtaları bölmesi. Suyun bedenimizi bölmesi. Birbirine benzer şeyler. Fiziksel bedenimizin dışına taşma isteği. Rüyalarda yolculukta gürültüyü ortadan kaldırırız. Oksijene olan bağımlılığımız. Yaşama tutunmamız gerektiğini hatırlatır. Yükselmek. Suyun derinliğinden yukarıla doğru kusursuz bir sıçrayız. Yaşam bizi şaşırtır. Suyun bizi sahiplenmesi ışığın parıltısını anlamamızı kolaylaştırır. Şimdi gözlerinizi çevirin ekrana. İzleyin. Dinleyin. Konuşmayın. Bir dans başlayacak, okyanusun ötesindeki kız havuza girdiğinde. Yağmurun altında ıslandık ve ilk kez suyun altında öpüştük. Nefessiz kaldık. Ama canlı.

 

tus ojos son la puerta de la vida para mi. No es?

anlam üçüncü sırada dedi, Love B, önem dedi. Saklamak istedi bir gün yanında onu. Sonra da özgür bırakıp paylaşmak. Onu anladı. Bir gecenin sabaha bağlandığı anda yazdı ona söylediklerini.

 

Hep hayatımda ol.

Ne şekilde olduğunun bir önemi yok. Bir form bulmamıza da gerek yok aslında. Yada bir kalıbın içinde de sınırsız özgürlüğünü sağlayabilirsin kendine.

Gözlerini kapatıyorsun ve oradasın. Yağmur taneleri tenine değince dans başlıyor. Damlaların dansı. Sensizlikte yukarı çıkıyorum güneşi görme umuduyla. Sonra sınırları belli bir kabin içinde olduğumu hatırlıyorum. Zihnimde hayalini kuruyorum ve sana ulaşıyorum. Beni etkilemeyi bugün de başardın. Her zaman hiç beklemediğim o anda. Burada. Damlacıkların arasında. Akşam çökerken kuzey kıtasına tenimden sıyırıyorum ıslak eşyaları. Asıyorum bir kenara. İçimde benim bile bilmediğim bir noktaya baskı yapıyor piyanonun tuşları ve sen yine bilinmeze dokunuyorsun. Boşlukta buluşuyoruz seninle. Ruhumuz bir boşluk ve biz her gece seninle orada buluşuruz kıtalar arası seyahatlerde. Bir damla süzülür sağ yanağımdan önce aşağı. Sonra elim onu kenara iter yazmaya engel olmasın diye.

Tanrım bu çok güzel. Çok mavi. Işık ve Ruh. Sen ve karanlık. Salınım ve serbest düşüş.

Hayır bitmedi.

Her hikayenin bir sonu olur. Siz hiç yarım kalan bir hikaye duydunuz mu?

Berbat bile olsa bir son hep bekler orada sizi.

Sonra yüzeye çıkarsın.

Soluksuz kalırsın AMA.

Love B.

bi bak istersen

bir iz bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lezizceset