AMA

dirilten lezizceset

suyun derinliklerinde ne bekler bizi. onun içinde neden kendimizi arınmış ve tazelenmiş hissederiz. bütün bu fiziksel bütünlüğümüze rağmen bedenimizin yarısının oluşmasına sebep verir. Su. Onun derinliği uzay boşluğunda bir yürüyüşü hatırlatır, sakin ama yoğun. hareket halinde olmayı seven bir kadın suyun derinliklerinde ne kadar kıpırtısız durabilir. Durur evet. Ama bir süre sonra Dansı hatırlar. Bir süre sonra hareketin ritmine bırakır kendini. Havuz. Beden. Zihin. Deniz ve okyanusun sonsuzluk talebi varsa da havuz bir içe dönüşü haykırır. bir kendi kendine olma durumu. ileri atılma ve geriye dönme. savrulma ve bekleyiş. kendini tekrar eden kollar ve bacaklar. suyun içinde dalgalanma. Yaşamın içine dalış. Kendi başına bir oyun. Işığın suyun içinde kırılmasına izin verirseniz, bütün kötülüğü parçalamanız mümkün olur. Huzur istemek bir şımarıklık değil. Suyun kıtaları bölmesi. Suyun bedenimizi bölmesi. Birbirine benzer şeyler. Fiziksel bedenimizin dışına taşma isteği. Rüyalarda yolculukta gürültüyü ortadan kaldırırız. Oksijene olan bağımlılığımız. Yaşama tutunmamız gerektiğini hatırlatır. Yükselmek. Suyun derinliğinden yukarıla doğru kusursuz bir sıçrayız. Yaşam bizi şaşırtır. Suyun bizi sahiplenmesi ışığın parıltısını anlamamızı kolaylaştırır. Şimdi gözlerinizi çevirin ekrana. İzleyin. Dinleyin. Konuşmayın. Bir dans başlayacak, okyanusun ötesindeki kız havuza girdiğinde. Yağmurun altında ıslandık ve ilk kez suyun altında öpüştük. Nefessiz kaldık. Ama canlı.

tus ojos son la puerta de la vida para mi. No es?

anlam üçüncü sırada dedi, Love B, önem dedi. Saklamak istedi bir gün yanında onu. Sonra da özgür bırakıp paylaşmak. Onu anladı. Bir gecenin sabaha bağlandığı anda yazdı ona söylediklerini.

Silmedim, yırtıp atmadım, satmadım, sadece seni gizledim, özgür olman için…  asla seni unutmak için değil. E.G. Belki bir gün kıyı da… 

bi bak istersen

bir iz bırak

Lezizceset