anarchy !

dirilten lezizceset

Anarşi nedir? Kumsalda yürürken ayakkabının içine dolan kumdur.

Uzun yürüyüşlere çıkıyordum. Aşkın sürgünü gibi hissediyordum kendimi. Gecenin serinliğinde, otobanın kenarında, dağılmış kaldırımların üstünde bata çıka ilerliyordum. Merdiveni kontrol edecektim önce sonra da sevdiğim kızın evinin kapısının önünden geçecektim. Kendimi karanlığa ve başımın üstündeki yıldızlara feda ediyordum. O geri dönene kadar zamanın Ada’da ilerlemesini durduruyordum. Hareket etmeliydim. Zamanın içinde dolanmalıydım. Senin zamanının benim zamanıma karışması = bizim zamanımız böyle başlıyor, bebeğim. Yeni bir romanı, tatlı bir içeceği, değişik bir filmi, güzel bir müziği keşfediyoruz. Birbirimizi acımasızca akan zamanın içinde keşfediyoruz… Cesaret ediyoruz.

İçimi aydınlatan Love B’yle ilerliyordum. Birazdan telefon edecektim ona. Çocukça bir neşeyle, içimdeki gerçek adamı gördüğü için ona minnettar kalarak, seviyordum mistik kadınımı. Sade-ce. Yeterli olan onunla konuşmaktı, rahatlıyordum, özgür hissediyordum, dünyanın bütün karabasanlarını öldürüyordum. Hiç ummadığım kadar güçlü hissediyordum kendimi. Onun da çok güçlü olduğunu biliyordum. Benim korumaya çalıştığım kadar koruyordu bu Aşkı içindeki anarşiyle.
Sokakların duvarlarını unutulmuş köşelerini boyamaya da böylece başlamıştım işte, sabah olmaktaydı, polisler sokak aralarında cirit atıyorlardı. İnanmıştım. Ellerimde ilk sprey boyası başarısızlığı, işte güneş doğuyor, kapısına yaban çiçekleriyle çıkmalıydım. Korku ve titreme. Anlıyorsun değil mi sevgilim? Neden gülümsediğimizi ve huzurlu olduğumuzu birlikteyken.
Anarşi nedir? Dilek tutması imkansız yerlerde dilek tutmaktır.
Sen hiç gitmedin. Her yolculuğunun sana verdiği acının mutluluğa dönüşmesini diledin sadece. Özgür hissettin diğerlerinden evet ama aynı zamanda da eksik. Sen hiç gitmedin evet fiziksel olarak burada değilsin belki ama zihnimde seni yaşıyorum her an. Korkma. Korkmamıza gerek yok. Şüphe duymamıza. Çok fazla düşünmemize. Elimi tut ve hepsi eskisi gibi olacak. Yollarda olalım. Evimizde olalım. Nerede mutlu hissediyorsak orada kalalım. Mutsuzluk ve yalnızlık mı saldırıyor, savaşalım. Hayaller gerçeği yakalamaya çalışacak. Gitmeyeceğim. Terketmeyeceğim. Sana bunu yapamam. Yapmam. Deliyim çünkü. Başka bir biçimde deli. Sen sadece fiziksel olarak uzaktan izliyorsun beni, görmeden hissederek. Sen yokken yazacağım. Seni beklemeye korkusuzca dayanacağım. Seni çok uzun bir süredir bekledim. Ne kadar beklemem gerekiyorsa yine beklerim. Yine dururum zamanın karşısında. Aramızdaki uzaklık sadece 2,5 km. Bir anda evimde belirdin. Bir anda senin evinde belirdim. Aklımızdaki yalancılar bize hiçbir şey yapamaz. Sen ve ben iki gerçek düşperesttiz. Sen ve ben ne zaman biz olduk biliyor musun? Ayaklarımız üstünde dans ettiğimizde, sarhoş olup yatağın üzerine yığıldığımızda.
Budalayım ama yalancı değilim. Bunu hissedeceksin. Tıpkı benim senin hakkında hissettiklerim gibi. Sen de. Beni şaşırttın ama evde olmayacağını biliyordum. Hissetmek beni şaşırttı. Çok uzun süredir ölüydüm ben. Ve biliyorum uzun süre açmayacaksın teli. Sevmiyorsun da zaten telefonu. Beni kendinden uzakta tutmanı anlıyorum. Aşk korkutucu ve yırtıcı, karmaşık. Ama diğer yüzünden de öpme şansımız var onu. Senin ve benim için hala umut var. Birbirimizle aramızdaki bağı oluşturduğumuzdan itibaren. Daha öncekiler ikimize neler yaptı. Ne olduysa oldu. Sarsıldık. Sarstık. Yaşadığımız her acı bizim değerimizi ve yaşamı algılamamızı derinleştirdi. Hiç bir pişmanlığım yok. Yanılgılar ve yitirişler sonrasında mutluluğu anlamamız kolaylaştı. Parçalandık. Geçmişe takılı kalamam. Artık seninleyim. Gelecek için endişelenmem. Sadece şimdiyi istiyorum. Sadece seni. Evet, romanda yazdığı gibi zaman sadece şimdi. Hissediyorum seni, deniz fenerinden vazgeçip yatak odama koyduğum bisikletimize bakarak uyuyacağım. Bloga bu başlığı açtım: Anarchy. Neden mi? Seninle birşeyler yapmaktan yaratmaktan acayip zevk alıyorum. Tutkumsun benim. Seni nasıl sevdiğimi biliyorsun. Aşk insanın midesini ve zihnini etkiliyor. Bu yüzden karnın ağrıyor, aklın başına vuruyor, gerçekten inandığında onun yerini bir başkasının dolduramayacağını anlıyorsun. Bu bir yer kapmaca oyunu değil. Bu bir teslimiyet. Körlükteki güven. Beni sev. Hep şu anda sevdiğin gibi. Geri dön aşk geri dön ki bunları birlikte okuyalım evrenin boşluğuna.
Anarşi nedir? Biliyorsun. Gelecekte bir gün yıkılacak olan merdivenlerden el ele yukarı yürümektir. Bardağı kırmamaktır.
Düşüncelerim düşünelerine ulaştığında çılgınca sevişelim.
Anarşi sadece bir başlangıç asi aşkım. Aynı yatakta uyuyamama lüksü.

Size  hayranım Love B.

bekle bizi Haziran, boyanması gereken karanlıklar var.

senin BF.

bi bak istersen

bir iz bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lezizceset