kat 5

dirilten lezizceset

Yeni bir sayfayla karşılaştığımız gibi insanlarla karşılaşamıyoruz ne yazık ki. Bazen umutsuzluğumuz bizi köşeye sıkıştırıyor ve hiçbir yöne hareket etmek istemiyoruz. İnsanın diğer insanlara karşı inancını yitirmesi de böyle anlarda başlıyor. Tek bir cümle yüreği delip geçme gücüne o anlarda kavuşuyor. Bazılarımız birçok insanla birlikte olmaktan mutlu etrafta dolanırken bazılarımız yalnızlıklarını boca ediyor boş odaların keskin köşelerine. İnsanlar mutluluklarını tüketmenin hep bir yolunu buluyorlar.

Bir roman yazmanın zorluğunu da bu anlarda fark ediyordu. Tecrübesizliği normalleşme oyununu uzatıyor ama sadece onlar gibi davranarak sıkıntıdan patlıyordu. Ne anlatılmalı? İnsanlara yıllarca zaten birçok şey anlatılmış… Bu kasvetli topluluk, neden anlamsızlığı ve yavanlığı tercih eder. Babasının annesinin geçmişinin ve köklerinin birebir benzeri hayatları tekrar eder.
Belki de kendisiyle konuştuğu gibi sadece bir kişiye konuşup yazmalıydı içindekileri.

Dün gece izlediği BrilliantLove adlı filmin en güzel yanı da buydu. Yaşam, gerçekliğini pornografiyle genellerken; aşk, erotizmi gerçekliğin üstüne taşıyordu. Hâlâ seyredilesi hikayeler var. Bir film gibi yaşamaktansa bırakıp gitmek en iyisi. Bu hüznü hiç kimse yıkamamış, hiç olmazsa bir arkadaşın birlikte yemek yeme teklifine keyifle bakabilmeli.

bi bak istersen

bir iz bırak

Lezizceset