salon 173

dirilten lezizceset

İyi, Kötü ve Çirkin. Şu kült vahşi batı filmi. Islık çalmayı öğrendiğiniz zamanlar, dudaklarınızdan süzülen melodi. Havanın sıcak oluşu bana filmi hatırlattı. Atların üstünde silahlarımız kabzamızda, tek atış, düşüp ölmek için bir düello, kılıçların yerini gümüş mermiler alır. İyinin ve kötünün savaşında çirkin hiç fark ettirmeden her şeyi kazanır. Adalet aramayın. Sadece tek atış. Anarşinin tavan yaptığı yıllar. Bir banka soyalım. Bir kelle avcısına dönüşelim. Peşimize düştüler. Yakaladılar ve astılar. Danimarka Senfoni Orkestrası’nın yaptıklarını izledikçe hem sesi açıyorum, hem de ıslık öttürüyorum. Azılı bir suçlu gibi ayaklarımı sallıyorum. Birazdan yakalayacaklar ve ben ölmemek için silahımı kabzasından çıkarıp ateş edeceğim. Son atış, shot the moon.
Çocukken kovboy olmanın bir havası vardı. Sonra kızılderili olmakta karar kıldım. İyi de yapmışım. Dumanla haberleşmek, doğayla konuşmak, çadırları sevmek, ama ıslık öttürmekten vazgeçmedim.

a bir de tabi. A Fistful of Dollars var. We can fight. Islık çalın. Bir banka soymak eskisi kadar eğlenceli değil, çok yüzeysel. Islık. Hep işe yarar.

bi bak istersen

bir iz bırak

Lezizceset