slide 11

dirilten lezizceset
searching the poem of movement.

Brett Novak’ın çekimini üstünlendiği bu kaykay videoları kaykaycıların ne gibi bir arayış içinde olduğunu gözler önüne seriyor. Yıllar boyunca evde oturup video oyunlarının karşısında beynimi akıttım. Hareketin nasıl bir duygu verdiğini unutmuş olmak beni yıprattı. Şimdi yeniden sokağa çıkıp konfor bölgemden uzaklaştığımda ayağımın altında kayıp giden yeryüzünün farklılıklarını yeniden keşfediyorum. Tahtanın içinize kattıkları muazzam ve göz kamaştırıcı. Sol bacağım bugün kaymama izin vermiyor. Size tavsiyem içinizdeki kaykay canavarına söz geçirip iyi bir dinamik egzersizden sonra sokağa çıkmanız. Hem daha fazla sürüş yaparsınız hem de tricklerle daha fazla zaman geçirme olasılığınız artar. 

Benim gibi başlangıç seviyesinde olan arkadaşlara önerim. Kesinlikle kendinizi zorlayın ve sınırı geçtiğinizde hareketsizliği de anlamaya çalışın. Hareketleri denerken zihninizde ne varsa bırakın gitsinler. Onların özgür olmalarını sağlarsanız, size saygı duyacaklardır. 

Kesin bir sonuç beklemeyin, her düşüşten sonra ayağa kalkın, tahtayı düzleyin ve kayın. Yavaş yavaş ilerleyin. Acele etmeyin. Kaykayı havalandırdığınızda bir yerlerden hoplayıp indiğinizde etrafınızdaki dünyanın yavaşladığını ve küçüldüğünü göreceksiniz. 

Kaykay bu yüzden yaşama çok yakın olmaya devam edecek. Dokunup geçeceksiniz ve geberip gitseniz bile aradığınız şiir hareketlerinizde toza bulanacak. 

Delilik ve anarşiyle… Sıkıldıysanız eğlenin, çıkın dışarı. 

bi bak istersen

Lezizceset