slide 12

dirilten lezizceset
şapkasız çıkmam abi

Sıradan bir cumartesi gecesi ve birazdan kendini sabaha bağlayacak. Her yer bomboş ve koca bir oyun alanı önümde uzanıyor. Dünyayı umursamıyorum. Bana olanları umursamıyorum. Belki de kabuğun kırılması beni dönüştürüyor. Değişiyorum sabahın ilk saatleri geliyor ve bir yokuştan aşağı bırakıyorum kendimi. Dengemi ayarlamıyorum. Uçuyorum ve yere yapışıyorum. Ayağa kalkıp kaldığım yerden devam ediyorum. Daha fazla adrenaline ihtiyacım var. Özgür hissediyorum. Canlı. Meydana ulaşıyorum. Damarlarımdaki alkolü terleyerek temizliyorum. Yere düşüyorum. Ellerimdeki acıyı umursamıyorum. Umursadığım tek şey ayağa kalkıp devam etmek. Kendimi kaybettiğim köşelerde yeniden buluyorum. Ufak bir yokuş buluyorum, orayı seviyorum. Her şey arkamda dönüp bakmıyorum artık. Dönüşmüş olduğum kişiden gurur duyuyorum. Acının orada hep yer ettiğini biliyorum. Onunla beslenen bir hayvan gibiyim. Sebebini bilmiyorum, huzursuzluğu tuhaf bir huzurla yer değiştiriyorum. Olgunlaşmasını tamamlayamamış bir ollie’nin peşindeyim. 

Bir buçuk saatlik bir kayışın ardından eve dönüyorum. Üstümü değişmeden yatağa kıvrılıyorum. Sabah ufak bir baş ağrısıyla uyanıyorum. Soğuk bir Americano’yu yudumlayınca kendime geliyorum. Yarın sabah yine orada olacağım, kendimi kaybedip kaybedip bulduğum yerde. Ada’nın bana sunduklarını kabul edeceğim. 

Bu varoluşu sürdüreceğim. Ve Rodney Mullen’nin şu lafını hatırlayacağım:

…aidiyet duygusu arayan yabancılar… 

Rodney Mullen

Bir gün buradan akıllarda kalacak bir şiir yaratacağım. Bir müziği dinlerken ve o kusursuz güzelliği ararken. Ölüp ölüp dirileceğim. Devam edecek bir varoluş… Gerçeküstü bir dünyanın altına imzamı atacağım. Hiç kimseyi umursamayacağım, sadece sokağı umursayacağım. Onun bana getirdiklerini…

Kilian Martin gibi heriflerin hareketlerini izlemek beni kendime getiriyor. Evet, diyorum evet. Aradığın şey orada bir yerlerde dokunup tutacaksın. Ve devam edeceksin. 

Çılgınlık ve anarşiyle.

sabah olurken
turn off the city’s lights
sun comes back again
les blessures

bi bak istersen

Lezizceset