slide 2

dirilten lezizceset

İçindekiler sıradanlaşırsa ölürsün. Ölümsüz mü hissetmek istiyorsun, yolların  kayganlığını kullan.

Evet yaş aldım. Evet 35’i geçmek üzereyim. Evet, hâlâ normal olmayı kabul etmemek için savaşıyorum. Ve öyle sesleniyorum sana. Benim yaşlarımdaysan vazgeçme. Hatta kaç yaşında olduğun bile fark etmez. Zamanı umursama. Benden daha gençsen kay! Asla vazgeçme. Asla! Bunu öğren ve kay.

Kendime olan saygımı yitirdiğim  bir gece çok fazla içtim ve bir sandalyenin üzerine fırladım. Dans etmeye çalışırken dengemi kaybedip masaya yığıldım, gecenin sonunda yerde sızdım, iyi dostlara sahibim ki beni eve taşıdılar, sandalyeden masadaki mezelerin üzerine düşerken aklımda dolanan bir düşünce netleşti. Yeniden kaykay yapmaya başlamalıydım. Dengede durmayı öğrenmeliydim. O kadar senenin ardından yeryüzüne haykırmalıydım. Gitmesine izin vermeliydim.

Her şey böyle bir gecenin ardından devam etti, düştüğüm yerden kalktım, kendime bir kaykay topladım. Merhaba eski dostum dedim ona, seninle uzun bir yolculuğumuz olacak ve bu sefer bitmeyecek. Bir sürü maceraya adım atmayı planlıyorum. Başarısız olur ya da olmam en azından denemiş olmak, ayaklarımızın altında dönüp duran yeryüzünü daha fazla anlamamı kolaylaştıracak, evet bazen düşeceğim, evet bazen morluklar olacak, daha büyük yaralar. Kavga edip dayak yediğim kavgalar, sokaklarda sızıp kalmalar, bunu tercih etmiyorum, kendime olan saygımı daha fazla kaybetmek istemiyorum, yolların üzerini çizmek istiyorum, duvarların üzerini çizdiğim gibi..  Gerçek ve canlı hissetmeyi vurgulamak. İlham alp ilham vermek. Yaşadım diyebilmek için bir tarz yaratıyorum bu adanın üzerinde.

35 yaşında bir adam da tamamlamadığı hayallerini yerden kaldırıp tek başına sürdürebilir.

Kaykay günlüklerine hoş geldiniz. Normallik de neymiş! Tahtayı yere koydum ve ona uzun bir süre baktım. Hatırlıyordum.

bi bak istersen

Lezizceset