slide 21

dirilten lezizceset

Nerede kalmıştım. O sokağı geçmiştim. O kaldırımı da… Ufak bir yokuştan kaymıştım. Biraz dengemi yitirmiş ve ardından toparlamıştım. Bir ağacın etrafında defalarca dönmüş durmuştum. Parmak uçlarımla dokunmuştum yere. Zıplayıp geçmiştim. Ollie’yi daha iyi kavramaya devam ediyordum, yavaşça acele etmeden ve sonra başımı gökyüzüne çevirdim. Bir anlığına durdum. Yağmur bulutları ufak kasabama ulaşmıştı. Suyun eğlenmemi engellemesine bir diyeceğim yoktu, bir marketten soğuk bir kahve eve geri dönüş, sokaklar, üzerilerinde onları çizdikçe bana daha çok güvenmeye başlamışlardı. Saatlerce gidebilirim, topuğumdaki sızıyı umursamadan, sağ omzumdaki yara yavaş yavaş geçiyordu, başparmağımdaki ağrıya aldırmadım ben de… Bana ne olduğunu tam olarak anlıyordum. Kim olduğumu biliyordum artık. Çılgınlığı ve özgürlüğü taşımam gerekiyordu. İnsanların durağanlığının ortasından tüm düşünce bulutlarımla geçmem gerekiyordu. Onları tanımaya ihtiyacım yok. Tahtanın üzerinde olmak, onun eskidiğini görmek, bir sürü çiziği, göçüğü ve yıpranmışlığı var. Yeni tahta duvarda asılı bir kaç gün sonra farklı bir truck’la deneyeceğim, şu halde çıplak çıplak evin bir odasında takılıyor. Yağmurlu havalarda nasıl çalışacağımı ve eğleneceğimi bulduğuma göre sorun yok. 

Düşünce bulutlarım sokakları temizleyecek. Gökyüzü bilecek, sen de, seni ne kadar çok sevdiğimi ve tüm bu sade çıldırışın ne kadar süreceğini… Silinip gidecek sanırsın bütün duyguların ama eminim biliyorsun sen de dans ederken bunu hissediyorsun. Birbirimizi kaybedişimiz yeniden doğmamıza yol açtı. Ne kadar ironik bir hareket bu. Ne kadar hareket edersem edeyim sanırım asla bulamayacağım seni. Pişman mıyız? Değiliz bence. Ama biliyorsun değil mi… birbirimizi yüz üstü bırakmadık. Nerede kalmıştık? Oradan devam ettik, yağmur yağdı ve sen orada öylece hep en güzel halinle kaldın bende. 

Bana inanıyorsun değil mi? Güven bana. Düşmek acıtmaz. İçindeki boşluğu doldurduğunu sanırsın ama öyle olmaz. Kaldığımız yerden yağmur yağarken eğlenelim. 

Umarım hatırlarız birbirimizi… Hiç de fena değildik çünkü 🙂 

 

bi bak istersen

Lezizceset