slide 22

dirilten lezizceset

bir şeyi doğru düzgün yapmaya çalışmak her zaman işe yaramaz. amatör bir ruh yaşamı bir yerlerden tutmaya çalışır, düştüğü yerden kalkar, yürür geçer, bu her şeyi unutmak manasında değildir. aksine orada parçaları birleştirirken ve kendim olurken en çok sevdiğim ruhu hatırlarım. beni kötü hatırlamasını istemem. bu yüzden dünyaya kendimi kanıtlamam değil, göstermem gerekir, bu yüzden bir şeyleri yeniden birleştirir ve onunla sokaklara dökülürüm. haklı olduğunu bilirim, onun güzelliğinin yerinde yoluna devam ettiğini, görsem de görmesem de hissederim, bir bilincin inişleri ve çıkışları olacak, sadece onun ruhunun süzülüşü… kanatlarımız olmadan uçmanın yollarını bileceğiz. rüzgarı nasıl kullanmamız gerektiğini öğreneceğiz. diğerlerine olan bütün nefretinin ve pişmanlığının bana dönüp bir dengesizlik anımda beni düşürmesi, bu beni üzmüyor, o anda yıkılmamın sebebinin elbette güçsüzlüğüm olduğunu biliyorum, yaralı olduğumuzu hesaba katmamız gerekiyordu ama bilinçlerimizin kendilerini daha iyi bir dengenin içinde gerçekleştirmesi gerekiyordu, amatör bir ruhu kucaklıyorum, benimkisi de ondan hiç farklı değil, günlerce deniyorum, belki beceremeyeceğim ama beni eğlendirdiği kadar özgürleştiriyor da… salonda birlikte şarkı söylediğimiz anların içinde dolanıyorum ve daha sonra etrafımda insanların amaçsızlığını görüyorum, banklarda oturanları, bir cafe de çaylarını yudumlayanlarını, bir kedinin bacakların arasından sıyrılıp gidişini, arkamdan koşturan sokak köpeklerini, yaşamın hareket halinde olduğunu görüyorum, bana o kadar çok şey öğrettin ki bunları öğrenmeye ihtiyacım olduğunu hiç bilmiyordum. insanlar ne yaptıklarının farkında değil, ben de ne bok yediğimin farkında değildim. ama öyle oldu, bir anlığına en zayıf anım her şeyi berbat etti. bir bedel ödenecekse bunu ben ödeyeceğim, sen yaşamına devam edeceksin, hayallerine ulaşacaksın, ben sana inanıyorum, ihtiyacın olan tek şey senin de kendine inanman, bunu biliyorsun, bunu hep bildin. kendini asla suçlama. kendini affet ve devam et.

ben bu kasabanın tuhaflığını korumaya devam edeceğim, söz verdim, kuşlarla birlikte uçacağım ve bir gün kaydığım o meydandan silineceğim, günler sonra silinecek tekerlek çizikleri bırakacağım sokaklara, ayaklarımın altındaki zemine, evet kabul etmek istemedim, dönüşeceğimizi asla kabul etmek istemedim, bu benim ahmaklığım. ama bir şeyi çok istedim ve çok istediğin şeylere sıkıca tutunman gerektiğini unuttum. bu benim hatam senin değil.  

şimdi amatör ruhumla oralarda bir yerlerde kaybolup kaybolup kendimi bulmaya devam edeceğim. sevgiyle… anarşiyle…  ağaçlara, gökyüzüne ve denize sahip çık…

element zımpara
spitfire tekerler
andale rulman
blues
almost hardware
thunder dingiller
stereo tahta
tezgah
değiştim
aynıyım

başlangıç kolaydır.

devam etmek zordur.

Japon Atasözü

bi bak istersen

Lezizceset