slide 7

dirilten lezizceset

Ada’nın boş sokaklarını en iyi şekilde değerlendiriyorduk. Asfaltın tekerleri tutan zemini Safir yanımızda koşturuyor, eğlenmeyi becerebilen arkadaşlarımla geç kahvaltıya oturmuşuz, bira ve domuz pastırmasıyla enerji depoluyoruz, long beach e doğru kayacağız, amatör ruhlu kaykaycılar olarak dünya umurumuzda değil, ya da belki de sandığımızdan daha çok umursuyoruz yaşamayı. Safir kaykayları çekiyor, asfaltın üzerindeki kızaklara dönüşüyor, ayakkabılarımızın altındaki tahtalar ve sahilde o kadar hızlanıyor ki yere yapışmanın heyecanını bir kez daha tadıyorum ama bu kez bir önceki düşüşten daha sert. Giderek düşme korkusunun azaldığını fark ediyorum. Ya biradan ya da enfes bir şekilde batan güneşten kaynaklı olabilir. 

Ada’da insanlar İzmir’e nazaran biraz daha farklı gözlerle izliyor kaykayın üzerindeki insanları. Umursamıyorum. Yapılan yorumları. Konuşmaları vesaire… Kayıp geçiyorum. Harika hissediyorum. Çok tuhaf bir his her ilerleyişimde kendimi ileri doğru her ittişimde dünya ayaklarımın altında daha hızlı dönüyor. 

Anlamalarını istemiyorum. İnsanların ne yaptığımı anlamalarını istemiyorum.

Günün sonunda harika fotoğraflar kalıyor elimizde, biramızı yudumluyor, sokak lambalarının ışığı altında eve geri dönüyoruz.

Yarın umarım hava güneşli olur ve bir kaç basit hareket dener, döner dururum,ışığın altında…

Çılgınlıkla…

bulutlar dağılır
dostlar güneşe ahkam keser
birlikte düşüp kalkarız arkadaşlarımızla
Safir her zaman en hızlımız
dostlar
asla vazgeçme itmekten
tahta beşinci element
güneş sakin
beton zemin
Safir bizi kollar
günün sonu ama kaykay bitmez

bi bak istersen

Lezizceset